Chociaż mogłoby się wydawać, że w dobie popularności aparatów cyfrowych coraz rzadziej drukujemy zdjęcia. Ciągle jednak wiele osób się na to decyduje. Własna galeria prezentująca najważniejsze wydarzenia z życia rodziny to także doskonały pomysł na dekorację ściany. Osoby poszukujące czegoś wyjątkowego powinny pomyśleć o wydrukach na płótnie. Dlaczego?

Twoje zdjęcie w formie obrazu

Fotografię, na której został uchwycony ważny dla Ciebie moment, piękno przyrody, czy ciekawy kadr, z pewnością warto wydrukować. Obrazy ze zdjęć na pewno będą prezentować się okazale. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na większy format. Chociaż jego koszt będzie większy niż w przypadku tradycyjnej fotografii, możemy ograniczyć wydatki na ramę, a jednocześnie osiągnąć zadowalający efekt. W ten sposób obrazy ze zdjęć stworzą wspaniałą domową galerię, ale równie dobrze sprawdzą się jako ciekawy prezent dla kogoś bliskiego.

Duży format w świetnej jakości

Druk zdjęć na płótnie możliwy jest w niemal dowolnym formacie i nawet przy dużych rozmiarach nie obniża jakości obrazu. Daje to dużą dowolność w aranżacji przestrzeni i wystroju wnętrz za pomocą takiego elementu. Obraz może zajmować np. całość albo większą część ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest też stworzenie kompozycji składającej się z kilku zdjęć o podobnej tematyce. Taka kompozycja potrafi nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru. Dużą zaletą jest brak refleksów – obraz na płótnie można powiesić naprzeciwko okna bez obaw, że w słoneczne dni pozostanie on niewidoczny z niektórych miejsc pomieszczenia.

Jak wybrać?

Poszukując firmy oferującej wydruk zdjęcia na płótnie warto sprawdzić, czy może ona zaproponować dodatkowe usługi, jak np. retusz fotografii czy wykonywanie niestandardowych zamówień. Ponieważ taki obraz będzie wisiał w pomieszczeniu, warto upewnić się, że stosowane do druku farby są bezwonne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Oczywiście nie mniej istotna jest jakość wykonania – nasycone, a przy tym trwałe kolory to gwarancja, że taki obraz będzie ozdobą przez długie lata.