Druk zdjęć na płótnie cieszy się niemałą popularnością. Zazwyczaj tego typu produkty zamawiane są jako pomysł na prezent dla bliskich osób, albo element dekoracyjny wnętrza. W jaki sposób one powstają i czym kierować się wybierając firmę oferującą takie usługi?

Jak powstają obrazy ze zdjęć?

Wiele firm proponuje swoje usługi przez internet. Wystarczy, że klient prześle im zdjęcie w odpowiedniej rozdzielczości za pośrednictwem wiadomości mailowej i wybierze rodzaj materiału, a także format obrazu. Następnie fotografia przenoszona jest na tkaninę za pomocą specjalnych farb i z wykorzystaniem odpowiednich maszyn. Etap końcowy to naciągnięcie płótna na skonstruowaną wcześniej ramę, a później pakowanie i wysyłka do klienta.

Dla kogo?

Jeśli chcesz sprawić komuś miłą niespodziankę, Twoje zdjęcie w formie obrazu z pewnością będzie świetnym prezentem. Jest to nie tylko ciekawy pomysł na upominek, ale nierzadko także element dekoracyjny wnętrza. Możesz zamówić obraz pojedynczy, kolaż stworzony w kilku fotografii, albo składający się z kilku części. Niektórzy zamawiają też całe kompozycje, które zapełniają niemal całą ścianę w salonie czy sypialni i w ten sposób dekorują wnętrze.

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania obrazu?

Kiedy już wybierzemy odpowiednią fotografię, którą chcemy umieścić na płótnie, należy sprawdzić jaka jest jej rozdzielczość – to właśnie ona nierzadko determinuje wybór formatu takiego obrazu. Kolejnym krokiem jest określenie wielkości obrazu. W tym celu warto zastanowić się nad miejscem, w jakim zwiśnie zdjęcie. Może okazać się, że za duży format będzie przytłaczający, a zbyt mały nie sprawi odpowiedniego efektu. Przed złożeniem zamówienia warto upewnić się, że wybrana przez nas firma drukuje zdjęcie na płótnie wyłącznie z użyciem nietoksycznych i najlepiej bezwonnych farb. Oprócz tego można zapytać o ewentualne retuszowanie zdjęć przed wydrukiem oraz trwałość, zwłaszcza jeśli zamierzamy powiesić obraz w słonecznym pomieszczeniu. W takich przypadkach dodatkową ochronę przed działaniem promieni słonecznych zapewni werniks. Pokryty nim produkt można delikatnie oczyszczać z kurzu lekko nawilżoną ściereczką.